Op 2 juni 1921 krijgt de Società Podistica Lazio, de erebenoeming van ‘Ente Morale’. In juridische termen is dat een ‘entiteit’ of rechtspersoon van de Polisportiva, met haar rechten en haar plichten binnen in de club.
De toenmalige Italiaanse overheidsinstanties en koning Vittorio Emanuele III wouden zo Società Podistica Lazio bekronen, gezien Lazio’s sportief ideaal om de Romeinse sportlieden te verenigen onder één vlag, la Lazio.

Binnenin de Polisportiva bracht dit geen grootse wijzigingen. Lazio speelde toen in het Stadio della Rondinella, op een boogscheut waar nu het Stadio Flaminio.
Maar pas in 1927 zou die ‘Ente Morale’ de doorslag geven, wanneer generaal Vaccaro de grote Romeinse fusie tegenhoudt en verbreekt, onder druk van fascistisch regime.